ul. Czesława Miłosza 2, 15-265 Białystok

czw: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (11.06): niehandlowa

English Українська

🌏Godzina dla Ziemi 🌏 w Atrium Biała

Data dodania: 21 marca 2023

25 marca o godzinie 20.30 Atrium Biała wyłączy oświetlenie biorąc udział w ogólnoświatowej inicjatywie Godzina dla Ziemi WWF. Po raz kolejny w ten symboliczny sposób wyrazimy troskę o środowisko naturalne i przyłączymy się do apelu o świadomą i konsekwentną ochronę planety w  naszym codziennym życiu.

 

Wyłącz światło, włącz działanie dla planety, która daje nam życie – to idea Godziny dla Ziemi WWF. W  tegorocznej akcji, przypadającej 25 marca, w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę miliony ludzi na całym świecie, wygaszą światła w swoich domach, a instytucje publiczne oświetlenie w  budynkach użyteczności publicznej.

 

Wzorem poprzednich lat, w nadchodzącej edycji weźmie udział także galeria Atrium Biała, która – na jedną Godzinę dla Ziemi- wygasi oświetlenie fasady centrum oraz przygasi neony i światła wewnątrz budynku.

 

W tym roku akcja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Wobec czego konieczne jest zwiększanie obecnych i tworzenie nowych obszarów chronionych. Dlatego potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki.

 

Oczywiście zachęcamy również Państwa do przyłączenia, by przekaz był jeszcze silniejszy.

Dodatkowo zachęcamy do podpisania Petycji w sprawie zwiększenia powierzchni obszarów chronionych.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie! 🍀