ul. Czesława Miłosza 2, 15-265 Białystok

wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (02.10): niehandlowa

English Українська

„Bo tętni w nas dobro”- Atrium Biała

Data dodania: 19 sierpnia 2022

Łączy nas krew, która ratuje życie. Bo tętni w nas dobro” – to hasło tegorocznej ogólnopolskiej kampanii promującej honorowe krwiodawstwo, w ramach której Atrium Biała oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa w  Białymstoku, zachęcają do aktywnego oddawania krwi. Kampania pokazuje, że każdy z nas może pomagać i poczuć, że tętni w nim dobro. To w naszych żyłach krąży bezcenne dobro, które ratuje życie, jeśli się nim dzielimy z innymi. Intencją ogólnopolskiego projektu jest nakłonienie społeczeństwa do spełniania dobrych uczynków i pomaganiu: oddawajmy krew, bo tętni w nas dobro.

 

Okazją do promowania ogólnopolskiej kampanii honorowego krwiodawstwa „Bo tętni w nas dobro”, będą sobotnie akcje zbiórki krwi, przeprowadzone przy Atrium Biała (plac od strony stawu), w dniach 20 i 27 sierpnia, w godz. 10.00 – 16.00.

 

W dwie ostatnie soboty sierpnia przed centrum handlowym stanie krwiobus, zaś wewnątrz ledowa ścianka foto, przy której będzie można zrobić sobie selfie. Dodatkowo na pasażu Centrum Handlowego powstanie strefa dla dzieci, w której będą mogły wziąć udział w ciekawych zabawach, podczas oddawania krwi przez rodziców. Wszystkie atrakcje są bezpłatne i przeprowadzane w pełni bezpiecznie, zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi.

 

Do dyspozycji gości będzie także punkt obsługi akcji, w którym wydawane będą gadżety dla osób, które oddadzą krew, oraz na miejscu będzie można uzyskać informacje na temat kampanii oraz krwiodawstwa.

 

Kampania społeczna “Łączy nas krew, która ratuje życie. Bo tętni w nas dobro” realizowana jest w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021-2026”, finansowana ze środków Ministra Zdrowia (https://www.twojakrew.pl/)