wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (28.07): handlowa en

Kultura Dostępna 31.01- Dywizjon 303. Historia Prawdziwa- Kino Helios Atrium Biała

Data dodania: 28 stycznia 2019

W najbliższy czwartek, 31 STYCZNIA w kinie Helios Atrium Biała w ramach cyklu Kultura Dostępna, czyli dobre, polskie kino za jedyne 10zł, zostanie wyświetlony film pt. „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” w reżyserii Denisa Delicia.

W 2019 roku, seanse Kultury Dostępnej będą się odbywały w każdy czwartek w dwóch porach, o 13:00 oraz 18:00.

Opis filmu

 

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.