ul. Czesława Miłosza 2, 15-265 Białystok

śr: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (29.05): niehandlowa

English Українська

Kwiecień Miesiącem Wiedzy o Autyzmie – Atrium Biała

Data dodania: 28 marca 2022

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

 

W ramach obchodów realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Białymstoku organizuje akcję „Zaświeć się na niebiesko”, to ogólnoświatowa akcja organizowana od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks. W 2011 roku ponad 2000 budynków, w 180 miastach, w 48 krajach na świecie zmieniło oświetlenie na kolor niebieski.

W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, wystawić niebieskie lampki w oknach możliwości jest wiele.

Wzorem lat ubiegłych w Białymstoku 2 kwietnia, zostanie podświetlony na niebiesko gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej, siedziba Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz budynek PGE Dystrybucja przy ul. Elektrycznej 13
Przy tej okazji 2 kwietnia 2022 roku w godzinach 11:00 19: 00 w Centrum Handlowym Atrium Biała, Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Białymstoku oraz inne placówki działające na rzecz dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, przeprowadzą akcję informacyjną wśród Klientów na temat autyzmu.

W trakcie akcji zostaną zorganizowane różne atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, pokazy magika, kącik sensoryczny, zajęcia plastyczne.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Współpraca przy organizacji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest częścią programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.