ul. Czesława Miłosza 2, 15-265 Białystok

pon: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (21.08): niehandlowa

English Українська

Wystawa Pająków w Atrium Biała

Data dodania: 18 stycznia 2022

Odwiedź Atrium Biała i poznaj bliżej niesamowity świat pająków! W dniach 24 stycznia – 31 sierpnia 2022 r. zapraszamy na niezwykłą wystawę egzotycznych pajęczaków! To doskonała okazja, do poznania mieszkańców tajemniczego świata zwierząt i interesujących ciekawostek z nim związanych. Zobacz 50 różnych niespotykanych okazów i potrzymaj niegroźnego ptasznika na dłoni!

 

Fani pajęczaków i egzotycznych stworzeń będą mogli zobaczyć kilkadziesiąt żywych okazów pochodzących z różnych kontynentów świata. Wśród zwierząt znajduje się ‘czarna wdowa’ – należąca do najbardziej jadowitych pająków świata Latrodectus mactans – oraz jeden z  największych ptaszników – Theraphosa stirmi, a także wiele innych gatunków, takich jak pająki właściwe, wije i skorpiony.

 

Uczestnicy wystawy mogą fotografować i filmować wszystkie prezentowane okazy. Najbardziej odważni goście, o  każdej pełnej godzinie, mogą potrzymać niegroźnego pająka na dłoni. Ponadto podczas oglądania żywych okazów, opiekunowie dydaktyczni odpowiedzą na wszystkie pytania i  zainteresują ciekawostkami ze świata pajęczaków. Formułę wystawy wzbogacają plansze 3D, gry dla dzieci, a także ciekawe tablice edukacyjne. Zwierzęta na wystawie przebywają w warunkach zbliżonych do naturalnych, a zamknięte szklane terraria zapewniają odwiedzającym bezpieczeństwo.

 

Pająki i skorpiony można oglądać w Atrium Biała w godzinach 10:00 – 20:00 również w niedziele niehandlowe. Wstęp na wystawę jest biletowany. Zakup biletu w kasie przy wejściu na wystawę lub na stronie: https://www.wystawapajakow.pl .

Ceny i rodzaje biletów:

  • pon.- niedz.: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, wycieczki szkolne 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł
  • dzieci do lat 4 – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych.

Ekspozycja ulokowana jest na I piętrze, nieopodal Kina Helios.

 

Informacji na temat wystawy oraz możliwości rezerwacji terminów dla grup zorganizowanych udziela organizator pod numerem +48 690 548 507 bądź pod mailem: maciej.kuta@wystawapajakow.pl.

 

Zapraszamy serdecznie!