ul. Czesława Miłosza 2, 15-265 Białystok

śr: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (29.05): niehandlowa

English Українська

Zdrowie pod kontrolą w Atrium Biała

Data dodania: 9 maja 2022

„Zdrowie pod kontrolą” jest cyklicznym wydarzeniem edukacyjnym, prozdrowotnym i społecznym, przeprowadzanym co roku w 17 miastach Polski przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

 

W sobotę 14 maja w godzinach 10:00-17:00 będzie można skorzystać z darmowych badań i porad medycznych w naszym Centrum Handlowym. Tego dnia dostępnych będzie szereg stanowisk, na których osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat:

  • profilaktyki nowotworowej,
  • nauki samobadania piersi i jąder na fantomach,
  • zaburzeń odżywiania czy zdrowia psychicznego.

 

Podczas akcji przeprowadzane będą m.in. pomiary ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi, ponadto będzie można pod okiem lekarza zrobić badanie EKG. Zainteresowani będą też mogli skorzystać z konsultacji stomatologicznych. Chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

 

Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych, m.in. zabawę edukacyjną w „Szpital Pluszowego Misia”. To projekt, którego celem jest pomoc dzieciom w pokonywaniu i oswajaniu lęku przed wizytą w gabinecie lekarskim oraz zmniejszenie strachu przed personelem medycznym i podstawowymi czynnościami wykonywanymi w czasie badania lekarskiego.

 

 

 

„Zdrowie pod kontrolą” jest częścią programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.