ul. Czesława Miłosza 2, 15-265 Białystok

wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (02.06): niehandlowa

English Українська

Zdrowie pod kontrolą w Atrium Biała

Data dodania: 13 listopada 2023

Przyjdź na bezpłatne badania do Atrium Biała i zadbaj o swoje zdrowie! W sobotę 18 listopada będzie można skorzystać z szeregu badań i porad, udzielanych bezpłatnie przez młodych medyków. Wydarzenie odbędzie się w ramach jesiennej akcji „Zdrowie pod kontrolą”, mającej na celu edukację prozdrowotną społeczeństwa i  przeprowadzanie podstawowych badań profilaktycznych.

 

„Zdrowie pod kontrolą” to ogólnopolski projekt profilaktyczny, organizowany w ramach działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

 

Podczas akcji realizowane będą m.in.:

  • pomiary ciśnienia tętniczego,
  • poziomu glukozy we krwi
  • wykonywane badanie EKG,
  • przeglądy stomatologiczne.

Swoje stoisko przygotuje także Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Ratownictwa, które zademonstruje, jak prawidłowo wykonywać podstawowe czynności ratujące życie.

 

Nie zabraknie punktów konsultacyjnych dotyczących m.in. profilaktyki przeciwnowotworowej czy też informacji na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Dostępne będzie również stoisko przy współpracy z Fundacją DKMS, pozwalające na zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku. Na miejscu będzie można też zasięgnąć informacji bezpośrednio u konsultantów z Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych, m.in. zabawę edukacyjną w „Szpital Pluszowego Misia”.

 

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” w Atrium Biała odbędzie się 18 listopada w godzinach 10.00-17.00. Miejscem wydarzenia będzie pasaż naprzeciwko salonu Reserved.